Przez trzy dni od 9 do 11 czerwca 2023 w Hali OSiR w Pniewach podziwialiśmy pokazy taneczne, cyrkowe i akrobatyczne solistów i zespołów z 34 polskich miast oraz z miast ukraińskich – ze Lwowa, Użgoroda i Berdyczowa. W tym roku na scenie wystąpiło 616 uczestników w 328 prezentacjach artystycznych.

Puchar Starosty Szamotulskiego, w pierwszym dniu festiwalu, otrzymała Oleksandra  Alieksieieva (Gimnastyka Powietrzna School – Warszawa) za przepiękną opowieść artystyczną zaprezentowaną w powietrzu na kole cyrkowym.

Puchar Burmistrza Gminy Pniewy otrzymał zespół z Suchego Lasu (Klub Sportowy Akro Fly) za prezentację „Baletnice i Arlekiny”, pełną humoru i interakcji. Zespół w swoim pokazie artystycznym połączył elementy tańca klasycznego, akrobatyki powietrznej na kole cyrkowym i szarfie.

Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymała p. Svitlana Bardadymova (Studio Cyrkowe „Divaki” – Berdyczów/Ukraina) za stworzenie wyjątkowych choreografii pt. „Drzewo”, „Calineczka”, „Vis-a-Vis”, „Kozaczki”.

Wyjątkowym jest fakt, że każda z przedstawionych przez uczestników prezentacji została wyróżniona i doceniona przez komisję konkursową. Dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom za godziny przygotowań, odwagę, pasję, kreatywność, wytrwałość i mnóstwo pozytywnej energii. Poniżej lista wykonawców, prezentację których zostały najwyżej ocenione w swoich kategoriach wiekowych przez jurorów.

V Ogólnopolski Festiwal  Artystyczny Sztuki Tanecznej i Akrobatyki Powietrznej został zrealizowany przy wsparciu finansowym Burmistrza Gminy Pniewy, Starostwa Szamotulskiego i Fundacji “LOTTO”, pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Wracając do tytułu ostatniej prezentacji z sobotnich pokazów na szarfie, można powiedzieć: “Coś się kończy, ale coś się zaczyna” 🙂 Zaglądajcie do nas (na stronę , Fb, Instagram) – zaczyna się nowy rozdział OFA w Pniewach. Szczegóły podamy przed rozpoczęciem nowego sezonu.
Do zobaczenia i udanych wakacji!

 

File name : Wyniki_AP.pdf

File name : Wyniki_ST.pdf

www.pniewy.wlkp.pl