VitoWS – konferansjer

Raper, freestyle’owiec, beatboxer, tancerz, konferansjer, aktor teatralny i również… żołnierz zawodowy. Vito WS zagrał główną rolę w jednym z pierwszych hip-hopowych musicali w Polsce. Finalista mistrzostw Polski WBW we freestyle’u i beatbox’ie, oraz jedna z gwiazd telewizyjnego show TVP2 “Bitwa na Głosy”. Oprócz występów z największymi gwiazdami polskiej branży muzycznej, angażuje się w działalność rozwijającą pasję sportowe i artystyczne dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie turniejów i festiwali artystyczno-tanecznych na terenie całego kraju.

 

TOMASZ RODAK – Dyrektor techniczny / konferansjer

Choreograf, artysta-performer, akrobata, szczudlarz, twórca spektakli oraz etiud teatralnych. Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Założyciel i właściciel teatru akrobatycznego Z Głową w Chmurach, z którym zrealizował m.in. spektakle akrobatyczno-baletowe Askarian (2013) i Alicja w Krainie Czarów (2014, 2015) w Operze Poznańskiej i spektakle Asocjacje, Poznań 2009-2013. Założyciel szkoły artystyczno-akrobatycznej.

 

OSKAR LIPA

Poznajcie Oskara – sama skromność. Ale, no właśnie zawsze jest ALE. To wielokrotny reprezentant Polski w skokach na ścieżce, medalista mistrzostw Europy oraz pucharu świata seniorów. Po odstawieniu kariery sportowej rozpoczął karierę artystyczną. Wszechstronny artysta cyrkowy z wieloletnim doświadczeniem, występujący na wielu scenach światowych- między innymi dla Globo Balear oraz Cirque Adrenaline. Obecnie związany z legendarnym Cirque Du Soleil, w którym skacze na trampolinach i odbija się od ściany. Jeśli więc chcesz poznać dodatkowe tricki na trampolinie, odbicia od ściany lub nauczyć się elementów cyrkowych to musisz wpaść na szkolenie!

 

JUSTYNA KOZULSKA – BIESIADA

Jest mamą trzyletniego Aleksandra, a jej mąż jest mistrzem wypalania przepysznej kawy. Podróżują, żeglują i budują dom. Oprócz tego mają psa z depresją. Taka jest sytuacja rodzinna Pasjonatki Aerial Silk – sztuki, tajniki której poznawała w szkole cyrkowej w Barcelonie. Muza, natchnienie i konsultant architekta, który zaprojektował przenośną konstrukcję do aerial, która wchodzi do bagażnika Malucha. Zawodnik, artysta, instruktor, trener, sędzia prezentujący swoje umiejętności i doświadczenie na całym świecie. Inspiratorka i współtwórca tkaniny używanej do wykonania szarf, które również znajdują się na naszym festiwalu. Często można ją spotkać w swoim sklepie internetowym, gdzie każdy szanujący się aerialista i akrobata może zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne akcesoria do uprawiania swojej ukochanej dyscypliny.

 

DAWID „Białas” MULARCZYK

Rodowity poznaniak, autentyczny ejber z wildeckiej eki. Tancerz, instruktor, choreograf. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął na warsztatach z break dance u mistrzów Polski Scrap Beat w 1997 r. Współzałożyciel i tancerz grup: Dynamix Squad, West Side Team, Evolution Crew. Od 2002 r. choreograf, instruktor i tancerz Teatru Tańca Zakręconego (obecnie Teatr Tańca Sortownia). Z sukcesami prowadzi działalność artystyczną w domach kultury (Tarnowo Podgórne, Pniewy, Suchy Las, Poznań) oraz podczas warsztatów i obozów artystycznych na terenie kraju.

 

PATRYK SAWICKI

Sportowiec i pasjonat sztuki cyrkowej. Kolejny wśród naszych jurorów, wielokrotny Mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych w skokach na trampolinie, finalista Pucharów Świata i dwukrotnie zdobywał czwarte miejsca w Mistrzostwach Europy. Oprócz tego certyfikowany instruktor akrobatyki sportowej i skoków na trampolinie oraz sędzia trampoliny. W wolnych chwilach występował tu i ówdzie na światowych scenach teatralnych i pod kopułami wielu namiotów cyrkowych. Wymienić można legendarny Cirque Du Soleil, Pirates Adventure w Hiszpanii i w Miami, jak również na największych statkach wycieczkowych Royal Caribbean i Carnival. Pracował jako trener w największej amerykańskiej szkole cyrkowej Circus Juventas w Minneapolis. Obecnie instruktor, trener, szkoleniowiec, sędzia, artysta.

 

BEATA WRZOSEK – DOPIERAŁA

Klasyczna artystka sztuki baletowej. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Łodzi oraz Wydziału Pedagogiki Baletu Akademii Muzycznej w Warszawie. Wieloletnia solistka Polskiego Teatru Tańca i solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Tworzyła choreografie dla zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz dla uczniów szkół baletowych w całym kraju. Na znanych scenach teatrów w Polsce, jak i w Europie, można podziwiać wielu absolwentów Pani Beaty. Aktualnie pracuje jako nauczyciel tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu.

 

 

SIERHIEJ SZWEC (SERHIY SHVETS)

Sierhiej Szwec poświęcił całe swoje życie choreografii. Od wielu lat jest kierownikiem wydziału praktyki twórczej w Kijowskiej Państwowej Szkole Choreograficznej i kierownikiem Pokazowego Zespołu Choreograficznego „Sokolyata”. Oprócz działalności pedagogicznej Sierhij Antonowycz wiele czasu poświęca na sprawy organizacyjne. Jest członkiem zarządu Związku Choreografów Ukrainy, stałym przewodniczącym jury Międzynarodowego Festiwalu „Nowe Gwiazdy Tańca” w Jałcie, dyrektorem i choreografem festiwali „Kijowskie Koło Cudów”, „Tęczowy Terpsychor”, „Wszystkie wasze dzieci na Ukrainie”. Jest autorem podręczników choreograficznych oraz twórcą spektakli choreograficznych. Za znaczący osobisty wkład w rozwój kultury ukraińskiej, za wysoki profesjonalizm i wieloletnią owocną pracę na polu kultury, Honorowy Pracownik Kultury Ukrainy Sierhij Antonowycz Szwec został odznaczony Honorową Nagrodą Ministerstwa Kultury Ukrainy.

 

BOGUSŁAWA BELOK

Jest miłośniczką piękna natury. Jeszcze bardziej zachwyca ją jej Stwórca. Fascynuje  ją teatr, dlatego  tworzy go z młodzieżą od przeszło  20 lat – a od kilkunastu jako absolwentka  podyplomowej  Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży, którą ukończyła we wrocławskiej  filii krakowskiej PWST. W The Globe Theatre jeszcze swoich sztuk nie wystawiała, ale przyczyną jest tylko i wyłącznie brak wolnych terminów, by tam pojechać.  Scenariusze?  W większości pisze sama. Niektóre z nich wydała w formie książki. To było dawno, ale jest niezaprzeczalną prawdą. Wraz z innymi  zakręconymi teatralnie urszulankami współtworzy Warsztaty Teatralne SEDNO.  Współpracowała z Teatrem Tańca „Zakręcony”, i to nie tylko w jury Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Pniewach, co się zresztą i w tym roku po raz kolejny wydarzy…

 

ROMA JAKUBOWSKA

Znany i szanowany pedagog, sędzia, instruktor i choreograf, a także szkoleniowiec tańca jazzowego. Twórczyni autorskiego programu ZABAWA W TANIEC DLA NAJMŁODSZYCH. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Akademii Wychowania Fizycznego. W wolnym czasie założyła Studio Tańca Romy Jakubowskiej, które prowadzi do dzisiaj. Wieloletni wykładowca w Studium Piosenkarskim w Poznaniu. Prowadzi warsztaty na kursach doskonalących ODN i TKKF, jak również warsztaty dla nauczycieli w ramach Studia Edukacji Romy Jakubowskiej.