TOMASZ RODAK – Konferansjer / Dział techniczny

Choreograf, artysta-performer, akrobata, szczudlarz, twórca spektakli oraz etiud teatralnych. Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Założyciel i właściciel teatru akrobatycznego “Z Głową w Chmurach”, z którym zrealizował m.in. spektakle akrobatyczno-baletowe Askarian (2013) i Alicja w Krainie Czarów (2014, 2015) w Operze Poznańskiej. Założyciel KS “Szkoła Akrobatyki” oraz Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli “OrkA”, gdzie przekazuje swoje zamiłowanie  do sztuki cyrkowej i zapala pasją do pedagogiki cyrku kolejne pokolenia młodych artystów i nauczycieli.

 

KARINA ADAMCZAK – KASPRZAK

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu  Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale Pedagogika baletu. Przez wiele lat związana z Polskim Teatrem Tańca jako Pierwsza Solistka, pedagog i choreograf. Od lat przekazuje swoje zamiłowanie do tańca współczesnego i jazzowego młodym artystom, w tym uczniom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Z pasją prowadzi warsztaty contemporary i jazz dance, jak również warsztaty floorwork dla aerialistów.

 

JUSTYNA KOZULSKA – BIESIADA

Pasjonatka Tańca w Powietrzu – sztuki, tajniki której poznawała w szkole cyrkowej w Barcelonie. Muza, natchnienie i konsultant architekta, który zaprojektował przenośną konstrukcję do aerial, która wchodzi do bagażnika nawet “malucha”. Zawodniczka, artysta, instruktor, trener, sędzia prezentujący swoje umiejętności i doświadczenie na całym świecie. Inspiratorka i współtwórca tkaniny używanej do wykonania szarf, na które występują uczestnicy naszego festiwalu. Często można ją spotkać w swoim sklepie internetowym, gdzie każdy szanujący się aerialista i akrobata może zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne akcesoria do uprawiania swojej ukochanej dyscypliny.

 

ŁUKASZ MISZTELA

Wielokrotny Mistrz Polski w akrobatyce sportowej, Wicemistrz Europy w dwójkach mieszanych oraz brązowy medalista w czwórkach. Jest trenerem akrobatyki sportowej. W 2009 pracując w przedstawieniu Cyrku Eloize „Rain” poznał twórcę koła – Daniela Cyr’a – i rozpoczął naukę na tym przyrządzie. Wraz z żoną – Anną – w 2012 roku stworzyli duet Acroart. Jako jedni z pierwszych na świecie wykreowali układ w duecie na kole Cyr wheel i stali się pionierami w tej dziedzinie. Są zwycięzcami Holenderskiego programu „Ranking the Talent” i finalistami polskiej edycji programu Mam Talent. Występowali w najsłynniejszych produkcjach cyrku nowoczesnego, miedzy innymi: Cirque du Soleil, Cirque Dreams,Cirque Eloize, Flic Flac the modern art, Roncalli, Celebrity Cruises. Swoje pokazy prezentowali w ponad 60 krajach.

 

ANNA MISZTELA

Artystka cyrku nowoczesnego, instruktorka rozciągania i akrobatyki powietrznej. Ukonczyła wiele specjalistycznych szkoleń. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć. Wraz z mężem – Łukaszem – są twórcami duetu Acroart. Występowali i występują w najsłynniejszych produkcjach cyrku nowoczesnego, miedzy innymi: Cirque du Soleil, Cirque Dreams,Cirque Eloize, Flic Flac the modern art, Roncalli, Celebrity Cruises. Obecnie instruktorka, artystka, sędzia.

 

SOFIA TOMINA

Trenerka, instruktorka i artystka sztuki cyrkowej. Swoje doświadczenie zdobywała kształcąc się w Charkowskiej Akademii Kultury Fizycznej w Ukrainie oraz jako uczestniczka i laureatka festiwali cyrkowych. Kształci młodych pasjonatów i adeptów sztuki cyrkowej oraz akrobatyki przygotowując ich do występów na konkursach i festiwalach akrobatyki powietrznej i sztuki cyrkowej. Zajęcia i warsztaty prowadzone przez Sofię w Ukrainie owocują osiągnięciami w postaci sukcesów jej uczniów na ukraińskich i międzynarodowych mistrzostwach i festiwalach.

 

PATRYK SAWICKI

Sportowiec i pasjonat sztuki cyrkowej. Kolejny wśród naszych jurorów, wielokrotny Mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych w skokach na trampolinie, finalista Pucharów Świata i Mistrzostw Europy. Certyfikowany instruktor akrobatyki sportowej i skoków na trampolinie oraz sędzia trampoliny. W wolnych chwilach występował na światowych scenach teatralnych i pod kopułami wielu namiotów cyrkowych, np. legendarny Cirque Du Soleil, Pirates Adventure w Hiszpanii i w Miami, statki wycieczkowe Royal Caribbean i Carnival. Pracował jako trener w największej amerykańskiej szkole cyrkowej Circus Juventas w Minneapolis. Obecnie instruktor, trener, szkoleniowiec, sędzia, artysta.

 

BOGUSŁAWA BELOK

Jest miłośniczką piękna natury. Jeszcze bardziej zachwyca ją jej Stwórca. Fascynuje  ją teatr, dlatego  tworzy go z młodzieżą od przeszło  20 lat – a od kilkunastu jako absolwentka  podyplomowej  Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży, którą ukończyła we wrocławskiej  filii krakowskiej PWST. W The Globe Theatre jeszcze swoich sztuk nie wystawiała, ale przyczyną jest tylko i wyłącznie brak wolnych terminów, by tam pojechać.  Scenariusze?  Pisze sama. Niektóre z nich wydała w formie książki. Wraz z innymi  zakręconymi teatralnie urszulankami współtworzy Warsztaty Teatralne SEDNO.  Współpracowała z Teatrem Tańca „Zakręcony”, i to nie tylko w jury Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Pniewach, co się zresztą i w tym roku po raz kolejny wydarzy.