TOMASZ RODAK – Dyrektor techniczny / konferansjer / sędzia

Choreograf, artysta-performer, akrobata, szczudlarz, twórca spektakli oraz etiud teatralnych. Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Założyciel i właściciel teatru akrobatycznego Z Głową w Chmurach, z którym zrealizował m.in. spektakle akrobatyczno-baletowe Askarian (2013) i Alicja w Krainie Czarów (2014, 2015) w Operze Poznańskiej. Założyciel szkoły artystyczno-akrobatycznej oraz Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli “OrkA”, gdzie przekazuje swoje zamiłowanie  do sztuki cyrkowej i zapala pasją do pedagogiki cyrku kolejne pokolenia młodych artystów i nauczycieli.

 

KARINA ADAMCZAK – KASPRZAK

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu  Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale Pedagogika baletu. Przez wiele lat związana z Polskim Teatrem Tańca jako Pierwsza Solistka, pedagog i choreograf. Od lat przekazuje swoje zamiłowanie do tańca współczesnego i jazzowego młodym artystom, w tym uczniom Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Z pasją prowadzi warsztaty contemporary i jazz dance, jak również warsztaty floorwork dla aerialistów.

 

JUSTYNA KOZULSKA – BIESIADA

Pasjonatka Tańca w Powietrzu – sztuki, tajniki której poznawała w szkole cyrkowej w Barcelonie. Muza, natchnienie i konsultant architekta, który zaprojektował przenośną konstrukcję do aerial, która wchodzi do bagażnika nawet “malucha”. Zawodniczka, artysta, instruktor, trener, sędzia prezentujący swoje umiejętności i doświadczenie na całym świecie. Inspiratorka i współtwórca tkaniny używanej do wykonania szarf, na które występują uczestnicy naszego festiwalu. Często można ją spotkać w swoim sklepie internetowym, gdzie każdy szanujący się aerialista i akrobata może zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne akcesoria do uprawiania swojej ukochanej dyscypliny.

 

OSKAR LIPA

Wielokrotny reprezentant Polski w skokach na ścieżce, medalista mistrzostw Europy oraz pucharu świata seniorów. Po odstawieniu kariery sportowej rozpoczął karierę artystyczną. Wszechstronny artysta cyrkowy z wieloletnim doświadczeniem, występujący na wielu scenach światowych- między innymi dla Globo Balear oraz Cirque Adrenaline. Obecnie związany z legendarnym Cirque Du Soleil, w którym skacze na trampolinach i odbija się od ściany. Jeśli więc chcesz poznać dodatkowe tricki na trampolinie, odbicia od ściany lub nauczyć się elementów cyrkowych to musisz wpaść na szkolenie do Oskara!

 

PATRYK SAWICKI

Sportowiec i pasjonat sztuki cyrkowej. Kolejny wśród naszych jurorów, wielokrotny Mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych w skokach na trampolinie, finalista Pucharów Świata i Mistrzostw Europy. Certyfikowany instruktor akrobatyki sportowej i skoków na trampolinie oraz sędzia trampoliny. W wolnych chwilach występował na światowych scenach teatralnych i pod kopułami wielu namiotów cyrkowych, np. legendarny Cirque Du Soleil, Pirates Adventure w Hiszpanii i w Miami, statki wycieczkowe Royal Caribbean i Carnival. Pracował jako trener w największej amerykańskiej szkole cyrkowej Circus Juventas w Minneapolis. Obecnie instruktor, trener, szkoleniowiec, sędzia, artysta.

 

ROMA JAKUBOWSKA

Znany i szanowany pedagog, sędzia, instruktor i choreograf, a także szkoleniowiec tańca jazzowego. Twórczyni autorskiego programu ZABAWA W TANIEC DLA NAJMŁODSZYCH. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Akademii Wychowania Fizycznego. W wolnym czasie założyła Studio Tańca Romy Jakubowskiej, które prowadzi do dzisiaj. Wieloletni wykładowca w Studium Piosenkarskim w Poznaniu. Prowadzi warsztaty na kursach doskonalących ODN i TKKF, jak również warsztaty dla nauczycieli w ramach Studia Edukacji Romy Jakubowskiej.

 

PAULINA KRÓLAK

Zawodowa aktorka teatralna i telewizyjna, wokalistka, prezenterka telewizyjna. Posiada państwowy dyplom Aktora Dramatu. Ukończyła Szkołę Teatralną w Krakowie, a także Szkołę Muzyczną Art of Voice Studio w Poznaniu. Obecnie związana z Teatrem Komedia w Poznaniu, a także z Teatrem Filharmonia Pomysłów. Od czterech lat jest prezenterką pogody w Telewizji Polskiej. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, filmowych i serialowych. Śpiewa Recitale piosenki aktorskiej. Jest instruktorką warsztatów wokalno – aktorskich. Od 2013 r. manager i wokalistka zespołu FAMILIARIS, z którym koncertuje na terenie całego kraju, a także poza granicami.

 

BOGUSŁAWA BELOK

Jest miłośniczką piękna natury. Jeszcze bardziej zachwyca ją jej Stwórca. Fascynuje  ją teatr, dlatego  tworzy go z młodzieżą od przeszło  20 lat – a od kilkunastu jako absolwentka  podyplomowej  Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży, którą ukończyła we wrocławskiej  filii krakowskiej PWST. W The Globe Theatre jeszcze swoich sztuk nie wystawiała, ale przyczyną jest tylko i wyłącznie brak wolnych terminów, by tam pojechać.  Scenariusze?  Pisze sama. Niektóre z nich wydała w formie książki. Wraz z innymi  zakręconymi teatralnie urszulankami współtworzy Warsztaty Teatralne SEDNO.  Współpracowała z Teatrem Tańca „Zakręcony”, i to nie tylko w jury Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Pniewach, co się zresztą i w tym roku po raz piąty wydarzy…