Wręczenie GP Burmistrza Gminy Pniewy Dominice Gabryś (Opole)Za nami trzecia edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca w Pniewach. W dniach od 28 do 30 maja można było podziwiać ponad 1100 uczestników, w tym ponad 650 uczestników na żywo. Do Pniew zawodnicy przyjechali z różnych, nieraz bardzo oddalonych stron Polski oraz zza granicy (np., Ostrava – Czechy), w występach online zaprezentowali się uczestnicy zarówno z Polski jak i zza granicy (Sortavala –  Republika Karelia Rosja).

Zdobywczyni GP Starosty Szamotulskiego Gracja Wieja (Wrocław) i sędzia - Łukasz MisztelaW piątek i w sobotę, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach, od wczesnego rana do późnych godzin wieczornych, trwały prezentacje zawodników akrobatyki powietrznej, a w niedzielę parkiet opanowali tancerze tańca nowoczesnego i współczesnego.

Grand Prix Starosty Szamotulskiego w akrobatyce powietrznej zdobyła młoda, utalentowana aerialistka z wrocławskiej Szkoły Akrobatyki Powietrznej VERTYKALNA – Gracja Wieja, natomiast Burmistrz Jarosław Przewoźny wręczył Grand Prix Burmistrza Gminy Pniewy, które zdobyła Dominika Gabryś, reprezentantka Polly Art Academy z Opola.

Wyróżnienie Festiwalu I st. - Wiktoria Hadka (Warszawa)Zostały również przyznane Wyróżnienia Festiwalu:

– wyróżnienie I stopnia – Wiktoria Hadka, Gimnastyka Powietrzna School Warszawa oraz zespół „Harmonic”, Średzkie Stowarzyszenie Tańca Współczesnego Środa Wielkopolska;

– wyróżnienie II stopnia – Amelia Kurnyta, Strefa Wysokich Lotów Białystok oraz zespół „Bez Stylu i Nazwy”, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie.

Wyróżnienie Festiwalu I st. - zespół "Harmonic" (Środa Wlkp.)

 

Pomimo pandemii i ograniczeń związanych z możliwościami udziału w treningach, uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a pasja i zaangażowanie tancerzy oraz instruktorów pozwoliła przetrwać i doczekać się możliwości udziału w festiwalach, turniejach i zawodach na żywo. Z czego niezmiernie się cieszymy.