W dniach 24-26.05.2024 w Pniewach odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Artystyczny Sztuki Tanecznej i Akrobatyki Powietrznej.

W pierwszym dniu odbyło się szkolenie sędziowskie i zajęcia warsztatowe, a przez następne dwa dni od wczesnego rana do późnego wieczoru w Hali OSiR Pniewy widzowie podziwiali pokazy cyrkowe i akrobatyczne solistów, duetów i zespołów z 33 polskich klubów i studiów akrobatyki powietrznej i sztuki cyrkowej miast oraz młodych artystów z Ukrainy. Na scenie zaprezentowało się:

– 25.05.2024 – 133 artystów w kategoriach Aerial Hoop i Inne Formy Aerial;

– 26.05.2024 – 173 artystów kategoriach Aerial Silks, Aerial Show i Inne Formy Sztuki Cyrkowej.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak, Burmistrza Gminy Pniewy Jarosława Szurki.

Puchar Grand Prix Starosty Powiatu Szamotulskiego otrzymały reprezentantki Szkoły Akrobatyki Powietrznej Flying Stars z Wrocławia – Daria Lasota i Hanna Jednoróg – za spójną, płynną i ciekawą choreografię duo na aerial cube w kategorii inne Formy Aerial.

Puchar Grand Prix Burmistrza Gminy Pniewy reprezentantka Strefy Wysokich Lotów (Białystok) Aleksandra Bukowska za spójny i zrównoważony układ, wyróżniający się płynnością , trudnymi elementami i oryginalnością.

Oprócz wyróżnień i nagród za 1, 2 i 3 miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych, jury wybrało osoby do nagród specjalnych VI edycji festiwalu:

Nagrody specjalne Starosty Powiatu Szamotulskiego otrzymały:

Ewa Wiśniewska (Piotrkowska Fundacja Talentów, Piotrków Trybunalski) za wieloletni wkład w rozwój sztuki cyrkowej i akrobatyki powietrznej oraz za wyjątkowe prezentacje artystyczne;

Kaja Bizoń (klub „Dance 4 You”, Żywiec) za wysoki poziom techniczny układu choreograficznego i dynamikę;

Gabriela Sztajnert (Piotrkowska Fundacja Talentów, Piotrków Trybunalski) za wysoki poziom artystyczny, wyjątkowa płynność i czystość wykonania układu.

Nagrody specjalne Burmistrza Gminy Pniewy otrzymały:

Tomasz Rodak (Szkoła Akrobatyki, Poznań) za wieloletni wkład artystyczny i pedagogiczny w rozwój sztuki cyrkowej oraz za wkład w rozwój Festiwalu Artystycznego Sztuki Tanecznej i Akrobaty Powietrznej w Pniewach;

Blanka Kaczmarek (Flying Flowers, Leszno) za wysoki poziom techniczny i dynamikę układu;

Aleksandra Bukowska (SWL, Białystok) za wysoki poziom artystyczny, doskonała harmonię i balans pomiędzy techniką i emocjami oraz za teatralność przekazu i prawdziwość sceniczną.

Organizatorzy, Stowarzyszenie SMUL i OSIR Pniewy, z całego serca dziękują sędziom, wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w realizacje wydarzenia, a w szczególności uczniom, nauczycielom i dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach i uczestnikom i członkom Stowarzyszenia KS Akro Fly.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy Pniewy i Starostwa powiatu Szamotulskiego.

Wszystkim uczestnikom składamy serdecznie gratulacje za przepiękne występy, pasję i dawkę dobrej energii. Do zobaczenia!

WYNIKI MFA 2024