Witek „VitoWS” Ostynowicz – prowadzący. Raper, freestyle’owiec, beatboxer, tancerz, konferansjer, aktor teatralny i żołnierz zawodowy. Grał główna rolę w jednym z pierwszych, hip-hopowych musicali w Polsce. Finalista Mistrzostw Polski WBW we freestyle’u i beatbox’sie, oraz telewizyjnego show TVP2 – “Bitwa na Głosy”. Od 16 lat występuje z największymi gwiazdami polskiej branży muzycznej.

Agata Zeliszek – członek Komisji Konkursowej Festiwalu. Od 1997 roku czynny instruktor tańca nowoczesnego i ulicznego. Absolwentka kulturoznawstwa (studia magisterskie) na UŚ w Katowicach, dwuletniego kursu instruktorskiego w dziedzinie tańca współczesnego, kursu instruktora aerobiku, kursu trenera personalnego.
Jest absolwentką podyplomowych studiów dziennikarskich oraz pedagogicznych na UŚ w Katowicach oraz podyplomowych studiów z zakresu reżyserii teatrów dzieci i młodzieży w PWST w Krakowie, filia we Wrocławiu.
Autorka czterech spektakli tańca współczesnego – „Od świtu do…”, „Zanim”, „Projekt T” i „Stroiciel fortepianów”. W 2012 roku założyła Teatr Tańca Ulicznego w Zabrzu.
Jest wychowawcą medalistów Mistrzostw  Polski w kategoriach electric boogie, break dance, street dance show i hop hop battle – w sumie jej uczniowie z różnych ośrodków zdobyli już 50 medali Mistrzostw Polski IDO (2003-2019). Trzynaście razy reprezentowali Polskę na  Mistrzostwach Europy i Świata IDO w stylach street dance  zdobywając 4 medale.
Pomysłodawczyni i organizator cyklicznego projektu Śląski Festiwalu Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się”. Jest również autorem projektów interdyscyplinarnych jak „Krzyk ulicy”(2004), „Hiphopowcy kontra górale – spotkanie kultur, zderzenie światów”(2006), ”B-boye kontra Irlandia”, „Śląska Era Hip Hopu ” (2007), ”Chopin wiecznie młody”(2010) – ten ostatni doceniony przez został przez Ministra Kultury za krzewienie kultury polskiej poprzez kulturę uliczną.
Nagrodzona wyróżnieniem w konkursie Ambasador Doliny Kreatywnej TVP2 oraz czterokrotnie Nagrodą Prezydenta Miasta Zabrze w dziedzinie edukacji. Mimo bardzo dużego doświadczenia tanecznego i pedagogicznego wciąż doskonali swój warsztat, uczestnicząc w warsztatach  i szkoleniach z dziedziny tańca, teatru oraz organizacji projektów.

Sebastian „Seba” Krupa – Członek Komisji Konkursowej Festiwalu. Tancerz, choreograf stylu Hip-Hop i New Style. Założyciel i instruktor grupy S’crew, laureatów głównej nagrody “Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Łódź” 2008 r. i 2009 r. i wielu innych turniejów. Współpracuje z wieloma czołowymi zespołami tanecznymi z Polski i z zagranicy, oraz artystami różnego formatu. Utytułowany artysta, biorący czynny udział w turniejach, wykładowca wielu warsztatów i spotkań tanecznych w kraju i zagranicą, sędzia turniejów tanecznych. Ma za sobą również występy w widowiskach muzycznych, spektaklach teatralnych oraz cyrkowych (“Althoff Circus” – Holandia). Swoje umiejętności zdobywał pod okiem choreografów ze Słowacji (“Trend” Dance Studio), Wielkiej Brytanii (Shaun Niles, Nathan Gordon, Bly Richards, John Graham, Emer Walsch, Ryan Chappel, Malcolm, Winston, USA, Francji, Hiszpanii oraz Polski.

Ewa Sobiak – Członek Komisji Konkursowej Festiwalu. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Wybierając kierunek taniec współczesny była wieloletnią tancerką – solistką Polskiego Teatru Tańca pod dyrekcją Conrada Drzewieckiego, Mirosława Różalskiego i Ewy Wycichowskiej.
Współpracowała z wieloma Choreografami z Polski i ze świata.
Pedagog, choreograf i wieloletni tancerz Polskiego Teatru Tańca, Baletu Poznańskiego. Wiele lat kierowała Otwartymi Zajęciami Tańca Współczesnego organizowanymi przez Polski Teatr Tańca. Tworzy spektakle teatralno-taneczne z grupą “Flex Steps”, prowadzi liczne warsztaty w całej Polsce i tworzy oraz występuje w spektaklach offowych. Współpracuje również z osobami niepełnosprawnymi tworząc spektakle. Obecnie zaangażowana w wiele projektów tanecznych organizowanych na terenie całej Polski.

Piotr Bańkowski – Członek Komisji Konkursowej Festiwalu. Choreograf, tancerz, pedagog z trzydziestoletnią praktyką. Pierwsze fascynacje to taniec klasyczny i towarzyski. Równocześnie rozbudziła się w nim miłość dla form ulicznych takich jak breakdance, electricboogie, hip hop, street jazz. Zajmował się też innymi dziedzinami sztuki tanecznej np. współczesny, tap dance. Próbował aktorstwa, śpiewu, studiował muzykę, wszystko to jednak kieruje go w stronę tańca. Miał możliwość brania udziału w takich przedsięwzięciach jak musical „Metro”, współpracował przy tworzeniu wielu przedstawień, m.in. z Krzesimirem Dębskim i Robertem Łuczakiem (widowisko „Królestwo Wichrowych Wzgórz”). Od wielu lat bierze udział w kulturalno – artystycznych działaniach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu ( m. in. prowadzenie warsztatów, animator działań tanecznych i teatralnych) oraz prowadzi teatr SORTOWNIA w GOK SEZAM w Tarnowie Podgórnym. Prowadzi warsztaty tańca w całej Polsce, ale też poza granicami kraju – m.in. w Kassel w Niemczech. Od 2002 roku założyciel i dyrektor Teatru Tańca Zakręconego w Poznaniu. Przyczynił się do sukcesu wielu młodych ludzi, którzy działając w ruchu amatorskim, mogą poszczycić się zdobytym tytułem mistrzowskim czy wicemistrzowskim w finałach Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Świata. Jest też animatorem i współtwórcą wielu projektów taneczno-teatralnych w  Polsce i za granicą. Przedstawienia zrealizowane i współrealizowane autorem w ciągu ostatnich 3 lat: Teatr Nowy w Poznaniu – „Opera Kozła”, „Medea – moja sympatia”, „Raj utracony”; TRT w Suchym Lesie – „Nowe Konstelacje”, „Niezwykła historia”, „Nasza świąteczna historia”; Teatr „Sortownia” w Tarnowie Podgórnym – „Film”, „Zabawka Część I”, „Zabawka część II”, „Kontrasty My”, „Tacy jak My”, „Zabawka”.

Dawid „Białas” Mularczyk – Kierownik Artystyczny Festiwalu. Tancerz, instruktor, choreograf. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął na warsztatach z break dance u mistrzów Polski Scrap Beat w 1997 r.
Przez 4 kolejne lata z pasją tańczył w różnych grupach, które zakładał wraz ze znajomymi, a były to: Dynamix Squad, West Side Team, Evolution Crew. W między czasie poznawał różnych B-boy’s i tancerzy, od których uczył się nowych kroków i ruchów. W 2002 r. trafił do otwartej grupy break dance do Teatru Tańca Zakręconego (obecnie jako Teatr Tańca Sortownia). Od 2003 r. bierze udział w przedstawieniach i projektach teatru. Od 2004 asystuje w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez Piotra Bańkowskiego w całej Polsce. Samodzielne zajęcia w teatrze prowadzi od 2006 r. z technik takich jak: locking, poppin, hip-hop, krumping i b-boying. Obecnie prowadzi samodzielne zajęcia w różnych domach kultury (Tarnowo Podgórne, Pniewy, Suchy Las) oraz na warsztatach i obozach artystycznych w całej Polsce.